اصفهان
09137304127

ویژگی های یک کاغذ دیواری خوب چیست ؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا باید کاغذ دیواری خارجی و ایرانی را بهتر بشناسیم. تنوع بسیار زیادی از مدل های مختلف کاغذ دیواری خارجی در بازار ایران وجود دارد. البته یکه تاز میدان را می توان کاغذ دیواری های چینی دانست. چه بسا، اگر ادعا کنیم بیش از 90 درصد کاغذ دیواری های موجود در بازار را محصولاتی از برندهای چینی قرق کرده اند، بی راهه نرفته باشیم! کاغذ دیواری های اروپایی و ایرانی نیز بقیه بازار را در اختیار دارند.

کاغذ دیواری خارجی

کاغذ دیواری ایتالیایی، آلمانی، تایلندی و کره ای نیز در کم و بیش در بازار ایران موجود اند. از میان این دسته، برخی کاغذ دیواری ها بسیار با کیفیت و برخی نیز کیفیت معمولی دارند. همان طور که حدس زده اید، کاغذ دیواری های اروپایی بالای لیست قرار دارند اما این کاغذ دیواری ها معمولاً قیمت های بسیار بالاتری نسبت به کاغذ دیواری های ایرانی و چینی دارند. این در حالی ست که برتری کیفیت آنها متناسب با اختلاف قیمتشان با کاغذ دیواری چینی درجه یک نیست. به ویژه که علیرغم باور عمومی در مورد کالاهای تولید چین، کاغذ دیواری های اغلب برندهای چینی از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند. دلایل آن را در این مطلب بر شمرده ایم.

کاغذ دیواری ایرانی

کاغذ دیواری های ایرانی معدودی نیز در بازار هستند اما متاسفانه هنوز کیفیت آنها به گونه ای است که نمی توان آنها را به عنوان پیشنهادی خوب معرفی کرد. تا جایی که اغلب نصاب ها مسئولیت نصب کاغذ دیواری های ایرانی را به عهده نمی گیرند.
بنابر آنچه گفته شد، می توان ادعا کرد که کاغذ دیواری های تولید کشور چین از برخی جنبه ها بهترین انتخاب است؛ یکم، برندهای مطرح و با اصالتِ چینی و نیز کاغذ دیواری هایی از برندهای اروپایی در چین تولید می شوند دارای کیفیت مرغوب هستند. دوم، خرید یک کاغذ دیواری چینی در مقایسه با یک کاغذ دیواری اروپایی با کیفیت یکسان به مراتب به صرفه تر است. سوم، کاغذ دیواری های متفرقه زیادی در بازار وجود دارند که ممکن است به نام کاغذ دیواری اروپایی فرخته شده اما از نظر کیفیت و دوام چیزی در حد فاجعه هستند. متاسفانه تشخیص این دسته کاغذ دیواری برای عموم آسان نیست.
کاغذ دیواری های لاکچری ایتالیایی معدود اما گران قیمتی نیز در بازار موجود اند که هر چند نمونه های همکلاس چینی آنها همان کیفیت را ارائه می کنند اما برای کسانی که محدودیت بودجه نداشته و بخواهند حتما برند اروپایی کاغذ دیواری نصب کنند، گزینه‌ای مطلوب هستند.

ویژگی های یک کاغذ دیواری خوب - کاغذ دیواری در اصفهان - کاغذ دیواری - پارکت - قرنیز در اصفهان - قرنیز اصفهان پنل - آذین سرا - پخش کاغذ دیواری در اصفهان

کاغذ دیواری خوب چه خصوصیاتی دارد؟

یک کاغذ دیواری خوب با خصوصیاتی همچون قابلیت شست و شوی کاغذ دیواری، گرماژ یا ضخامت آن، مقاومت کاغذ دیواری در برابر رطوبت و نور، میزان تحمل کشش و مقاومت کاغذ دیواری در مقابل ضربه، چاپ و رنگ با کیفیت، ضخامت لایه ی وینیل و نیز حساسیت زایی کاغذ دیواری تعریف می شود. البته ویژگی‌های یک کاغذ دیواری خوب و مناسب را باید نسبت به بودجه و محلی که قرار است نصب شود بررسی کرد. لازم نیست ویژگی‌های یک مدل کاغذ دیواری خوب برای پذیرایی با خصوصیاتی که برای کاغذ دیواری‌ دیگری که در آشپزخانه یا محل کار نصب می شود یکسان باشد.
بهتر است برخی از ویژگی‌های کاغذ دیواری خوب، مانند قابلیت شست و شو و گرماژ مناسب برای تمام کاغذ دیواری‌ها و بدون در نظر گرفتن محل نصب وجود داشته باشند. تحمل ضربه و کشش بالا و نیز ضخامت بیشتر لایه وینیل (vinyl) برای کاغذ دیواری هایی که در محل هایی که رفت و آمد زیاد داشته یا در محل بازی کودکان نصب می شوند بسیار مهم است. 

بهترین کاغذ دیواری در اصفهان

مراکز فروش کاغذ دیواری مختلفی در شهر اصفهان وجود دارند. از مهمترین آنها می توان به فروشگاه های موجود در منطقه خیابان فیض اشاره کرد. نمی توان گفت بهترین کاغذ دیواری در اصفهان را کدام فروشگاه‌ها به فروش می رسانند، اما با اطمینان می توانیم ادعا کنیم که فروشگاه آذین سرا همواره بهترین کاغذ دیواری‌های موجود در اصفهان را برای فروش موجود می کند،‌ چرا که معتقدیم هزینه‌های جانبیِ فروش محصولات بی کیفیت تناسبی با سود آن نداشته و در بهترین حالت باعث می شود که هر مشتری فقط یک بار از ما خرید کند!